Lieve Marianne

Aangedragen door Hannus, uit het dagboek van Peter Heerschop;

“Sportkantines moeten minder vette happen en gezondere drankjes gaan verkopen. Naast de broodjes kroket, zakken chips en meters bier moet het consumeren van broodjes gezond en verse sappen worden gestimuleerd. Maar als je in een voetbalkantine de meters bier en de frikadellen weghaalt, dan kun je net zo goed ook 2 korfen op het hoofdveld plaatsen. Een voetbalkantine die niet naar bier en frituur ruikt, wantrouwt iedere voetbalkenner. dat is cultureel erfgoed. In een juiste sportkantine ruikt het naar vet en schuim, staat er minimaal 1 hoog geblondeerde net wat te dikke vrouw in een te strakke broek achter de bar die iedereen tante Jannie noemt. verder zijn er snoepkopende kinderen, oude mannetjes die klagen over het niveau over het eerste, zingende en boerende vriendenteams van veteranen die om half 12 de eerste polonaise lopen en om half acht ’s avonds door een woedende echtgenote scheldend wordt opgehaald (ja dirk dat gebeurt bij jou nog wel). Daartussen door loopt de keurige selectie met pakken en tassen van de club die zich om kwart over vier aansluiten bij de hossende rest. Bestel jij daar tussen een broodje gezond en een verse appelsap van de boer dan is de kans groot dat iedereen je binnen 2 minuten flipje van tiel noemt, dat ze bij de volgende bestelling –als je even niet oppast- je flesje appelsap vol pissen en serveren met een ijsklontje en dat bij de volgende wedstrijd je schoenen vol met sla zitten. En je Tas. En de zakken van je colbert. En je auto, Kortom, gezonder eten moet. Minder eten ook, minder drinken ook. Minder roken. Maar wel met behoud van de echte sportkantine”